Şimdi Ara

PTT Yurtdışı Kargo Zimmet Alındı İSTANBUL UKİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
37.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ben yurtdışından motosikletim için beyin sipariş ettim ve sonunda ülkeye giriş yaptı ama daha önceden yurtdışından bir sipariş vermediğim için burada yazan şeyler hakkında bir bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba?zimmete alındı ne demek evime kadar gelecek mi yoksa benim mi almam gerek bazı arkadaşlar gümrüğe takılınca istanbuldan alınması gerek dediler gümrüğe takılmış mı?yapmam gereken birşey varsa yönlendirirseniz sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.
    (konuyla ilgili forumu araştırdım net bir bilgi bulamadım eğer aynı konu başka bir başlıkta varsa affola.)

PTT Yurtdışı Kargo Zimmet Alındı	İSTANBUL UKİM
    n

• Yazar öyle, boş ver. Sonra başka şubeye gönderilir. Sonunda sana gelir. 50 lira gümrük vergisi ödersin teslim ederken.
  • içinde ne vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

Yazar öyle, boş ver. Sonra başka şubeye gönderilir. Sonunda sana gelir. 50 lira gümrük vergisi ödersin teslim ederken.

Bura Almanya değil kardeş, senin gümrüğe gitmen gerek.

Konu hakkında ise, biraz daha bekle kapına ya kağıt gelir ya da ürün. Kağıt gelirse merkeze ürünün faturasıyla gidip vergisini ödeyip alacaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NamSalanAdam

quote:

Yazar öyle, boş ver. Sonra başka şubeye gönderilir. Sonunda sana gelir. 50 lira gümrük vergisi ödersin teslim ederken.

Konu hakkında ise, biraz daha bekle kapına ya kağıt gelir ya da ürün. Kağıt gelirse merkeze ürünün faturasıyla gidip vergisini ödeyip alacaksın.

Allah Allah?

O zaman Antalya, Almanya sınırları içinde kalıyor herhalde çünkü yazın aldığım kamerayı bana kadar getirdiler, vergiyi de kapıda ödedim.
  • quote:

umarım dediğin gibi olur kapıma kadar gelirse vergisi neyse öderim ama eskişehirde yaşadığım için istanbula gidip gelmem çok uğraştırıcak teşekkür ederim.sen vergiyi kapıda mı ödemiştin yoksa ilindeki şubeye gidip orada vergiyi ödeyip mi almıştın acaba?@
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NamSalanAdam

quote:

Allah Allah?

O zaman Antalya, Almanya sınırları içinde kalıyor herhalde çünkü yazın aldığım kamerayı bana kadar getirdiler, vergiyi de kapıda ödedim.

fax mı çektin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• NamSalanAdam N kullanıcısına yanıt
    banada bir kaç arkadaş gidip alman lazım dedi de eğer takılırsa ve kağıt gelirse merkez derken il merkezi mi yoksa istanbuldaki merkezden mi bahsediyorsun?umarım il merkezidir.
  • motosiklet beyni var dostum birazcık pahalı bide 70-75 dolar olan sınırı geçiyor o yüzden kafamı karıştırdı gümrükte sıkıntı yaparlarsa diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Varyoz

quote:

umarım dediğin gibi olur kapıma kadar gelirse vergisi neyse öderim ama eskişehirde yaşadığım için istanbula gidip gelmem çok uğraştırıcak teşekkür ederim.sen vergiyi kapıda mı ödemiştin yoksa ilindeki şubeye gidip orada vergiyi ödeyip mi almıştın acaba?@

İnternetten takip ediyordum. Gümrük vergisi çıktığını gördüm. Hiçbir şey yapmadım. Birkaç gün sonra İstanbul'dan çıktı, bulunduğum şehre geldi.
    Vergiyi de kargoyu teslim alırken ödedim. Eve gelmesini beklemedim, kendim şubeye gidip aldım. "Zimmet alındı" hep yazar, bir sonraki kargo hareketi girilince o silinir.

@NamSalanAdam

Faks falan çekmedim. Hiçbir şey yapmadım.

• Emre D kullanıcısına yanıt
    bende de bir sorun çıkmaz inş ve dediğin gibi gelir ve bende alırım gidip çok teşekkür ederim bilgiler için.
  • Varyoz V kullanıcısına yanıt
    55 tl adresine gelir heralde fiyatına göre çıkarmışlar internetten bakıyorlar ilk ürün adresine gelecek kapıda ödeyeceksin gümrükçe kontrol edilmiştirli mor bir bant olacak üstünde
  • ptt yi ara sor
  • umarım dediğin gibi olur kapıda ödeme olursa bir sıkıntı olmaz. heralde demişsin o biraz tedirgin etti :) kargo gelsinde eskişehire ödemesini kapıda da öderim eskişehir merkez ptt de o sorun değil.istanbula gitmek ve onları orada halletmek sıkıntı.teşekkür ederim tekrar.

@Lagari Hasan Çelebi saat 5 den sonra öğrendim bugün çalışma saatlerinin dışında bu durumu o yüzden arayamadım.
    öyle hocam dediğim gibi direkt adrersinize ücretle
  • Zimmete alındı demek dağıtımcı zimmetine almış şuan onun elinde oluyor yani yarin bigün getirir demek gümrük vergisi olayı nasıl oluyor ama onu bilmiyorum
  • Son durum bu torpa kapandı ibaresi gelmiş.

sonuç ?
  • dejaa kullanıcısına yanıt
    ulaştı dostum o tarihten 3 gün sonra eskişehir pim den aldım gidip bir gün daha beklemiyim dedim aradım gelip alabilirsiniz dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Varyoz

ulaştı dostum o tarihten 3 gün sonra eskişehir pim den aldım gidip bir gün daha beklemiyim dedim aradım gelip alabilirsiniz dediler.

Vergi filan çıktı mı acaba?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.